Интерамерикан България с отлично представяне на престижен турнир по футбол

06.07.2011

Интерамерикан България Dream Team спечели сребърните медали на турнира по футбол на Осмата Олимпиада на Българския форум на бизнес лидерите, след като отстъпи на финала с 1-0 на Пощенска Банка.  Турнирът се проведе на 25 юни в София.

След като премина трудно през групите с равенство срещу ЧЕЗ и загуба от Пощенска банка, отборът на Интерамерикан направи промени в тактиката и на полуфинала убедително се наложи с 3-0 над Елтрак.  Победата можеше да бъде и много по изразителна.  В другия полуфинал Пощенска Банка са наложи с 2-1 над Овергаз с гол в последната минута на второто полувреме.

Финалът между Интерамерикан и Пощенска банка бе изключително равностоен и оспорван.  Единственият гол падна във вратата на Интерамерикан през второто полувреме след грешка в средата на терена и бърза контраатака на Пощенска банка.  В последните минути Интерамерикан се хвърли на щурм, но добрите изяви на вратаря на Пощенска банка и липсата на късмет в няколко ситуации не позволиха изравняване на резултата.