Футболният отбор на ДЗИ е първият носител на Купата на българските застрахователи

09.10.2012

Футболният тим на ДЗИ спечели Първия турнир по минифутбол за купата на българските застрахователи, организиран от АБЗ.

Състезанието се проведе на 29-30 септември в София, в навечерието на Деня на Застрахователя. В първия по рода си турнир взеха участие 12 отбора на застрахователни дружества.

По пътя към златните медали отборът на ДЗИ победи футболните тимове на Алианц (4:2), Дженерали (8:0), Лев Инс (2:1) и Бул Инс (5:3 след изпълнение на дузпи).

На тържествена церемония на 1 октомври - по случай Деня на Застрахователя и 20 години от създаването на АБЗ, бяха връчени медалите и купата на победителите в турнира.

С представянето си на турнира, създаденият в края на 2009 г. отбор на ДЗИ доказа, че освен водещ в застрахователния сектор, е и лидер в непрофесионалния футбол – през 2011г. отборът взе и Купата на корпоративна лига Carlsberg.