Сребърен медал за състезател на Армеец

12.06.2013

ЗАД Армеец направи изключително успешно първо участие в турнира по „дартс” на Третите световни работнически игри, които се проведоха от 2 до 9 юни във Варна.

Нашият отбор в състав Даниел Кираджиев и Любомир Гаджев зае 7-мо място в отборното класиране след оспорвана надпревара на 17 отбора от България, Азербайджан, Русия и Китай. В индивидуалното класиране Даниел Кираджиев от дирекция „Информационно обслужване” постигна серия от победи, включително над миналогодишния шампион на турнира Ивелин Сотиров и отстъпи само на представителя на Русия Андрей Манков. Даниел се качи на почетната стълбичка със сребърен медал за радост на всички колеги, които го подкрепяха.

Световни работнически игри преминаха при изключителен интерес, броят на участниците надхвърли 2600, а спортистите се състезаваха в 19 вида спорт : лека атлетика, баскетбол, естетическа групова гимнастика, плажен волейбол, плажна борба, боулинг, шах, дартс, футбол, джудо и други.