Дженерали България: Вярваме, че бизнесът трябва да бъде социално отговорен

27.02.2014
Дженерали България: Вярваме, че бизнесът трябва да бъде социално отговорен

През последните 182 години Дженерали Груп приоритетно е създавала и работила в хармонични партньорства с местни организации. Всяка от поставените цели и постигнатите резултати е била и продължава да бъде обвързана с моралната отговорност да допринася за развитието на културни, екологични, спортни, доброволчески и други социално отговорни инициативи. 
През 2013 г. Дженерали България дари всичките средства, предвидени за изработване на корпоративни Коледни подаръци на избрана кауза. Това е проектът „Семейна къща” на фондация „За Нашите Деца”. Повече от 21 години организацията работи, за да расте всяко българско дете в сигурно и щастливо семейството. За изминалите години организацията е помогнала на повече от 5500 деца да живеят в сигурна семейна среда, изградили са 18 центъра за семейна подкрепа, заедно с 12 общини. Те са едни от пионерите на въвеждането на приемната грижа в България през 1997 г. и създаването на първия малък групов дом в страната през 2004 г.

В България всяка година над 2000 бебета се изоставят в социални домове, където те живеят в изолация и самота. Фондация „За Нашите Деца“ създаде Семейна къща, за да могат изоставените бебета да получат необходимите за всяко дете грижа и внимание. Проектът „Семейна къща”, който Дженерали ще подкрепи през 2014 г., като се ангажира да отделя по 1 (един) лев от всяка продадена полица Домашно имущество, има за цел да промени много тъжни съдби и да даде шанс на изоставените деца да получат любовта и грижата, които заслужават.

Семейната къща е уникална социална услуга, защото за първи път в България грижата за децата е поверена на семейство, а не на нает персонал по график, което позволява децата да бъдат обгрижвани в обстановка, близка до семейната. Къщата е място за преход на изоставените деца от временна към дългосрочна семейна среда, без да се налага през това време да живеят в социален дом. Целта е престоят на децата в къщата да не надвишава 6 месеца, а през това време от фондацията търсят дългосрочна алтернатива – приемно или осиновително семейство или завръщане в биологичното.

Проектът е реализиран в съответствие със законовите изисквания за социални услуги в България и следва най-съвременните световни и европейски стандарти в грижата за деца.

„Дженерали разпознава социалната отговорност като стълб в просперитета на съвременното общество и се стреми да изгради отговорна и стабилна бизнес организация. Една от ценностите, които компанията изповядва, е че нашите пазари са нашите домове. Затова се надяваме с този добър пример да спомогнем за развитието на нашият „дом””, сподели Ивайло Йосифов – Главен изпълнителен директор на Дженерали България.

“Щастливи сме, че Дженерали България подкрепиха един наистина важен социален проблем - изоставените деца да живеят в семейна среда, а не в изолацията на социалните домове. Стратегията за социална отговорност на Дженерали започва от всеки един служител. Общият проект на фондацията и фирмата е пример за осмислена стратегия за социална отговорност, която не е само на корпоративно ниво, а и на ниво клиенти“, каза Иванка Шалапатова от фондация „За Нашите Деца“.

Проектът „Сигурен дом за нашите деца” на Дженерали България и фондация „За Нашите Деца“ през 2014 г. има амбициозната задача да: 

Да помогне на поне 12 деца годишно да не попадат в социални домове, а да живеят щастливи и обичани в семейство

Да се осигури устойчивостта и развитието на програмата „Семейна къща“

Да ангажира клиентите, служителите и компанията в една обща мисия – осигуряване на семейна среда за изоставени деца и да създаде устойчив модел на партньорство между бизнес и неправителствена организация

24-часов Асистанс Център

+ 359 2 92 67 222

assistance.claims@generali.bg

Call Center

0800 12 712

Безплатен телефон за 
абонати от цялата страна




 
Застрахователна библиотека
Полезни връзки
orange_li
"Застрахователно право "
Велеслав Гаврийски,
orange_li
orange_li
"Застраховане"
Проф,Христо Драганов, Боян Илиев, д-р.Ирена Мишева,