72 голфъра в надпревара за голямата награда на Allianz Golf Open 2015

05.06.2015

На 6 и 7 юни в Пирин Голф & Кънтри Клуб ще се проведе голф турнирAllianz Golf Open 2015. Шестото издание на надпреварата е от изключително значение за българския голф и всяка година подкрепя и излъчва победители в лицето на най-заслужилите голфъри. Състезанието се провежда в 2 квалификационни кръга, а резултатите от тях формират крайното класиране за специалните награди на Алианц България.

Двамата състезатели, показали най-добрите резултати през двата турнирни дни на Allianz Golf Open, ще спечелят специалната награда на Алианц България – 6-дневна голф ваканция в един от атрактивните морски голф комплекси- Блексирама с включени 3 голф игри.

През първия турнирен ден голфърите ще играят отборен формат Скрембъл, в отбори по 2-ма играчи, а на финалния състезателен ден те ще покажат индивидуалните си умения и ще бъдат разделени на 3 дивизии в зависимост от хендикапа си. Най-добрите играчи с хендикап до 12.4 ще играят Строукплей (медал), а останалите 2 дивизии Индивидуален Стейбълфорд. Крайното класиране за специалната награда е на база резултатите от отборното и индивидуалното състезание.

Интересът за участие в голф турнира е изключително голям, включително и от чужбина. 72 голфъри ще участват в надпреварата Allianz Golf Open. Стартът на голф турнира и през двата дни е обявен за 10.00 часа с шотгън старт /едновременен старт от всички дупки/.