Заместник-председател на Управителния съвет и Изпълнителен директор
- Застрахователни компании
- Пенсионно и здравноoсигурителни компании/НОИ
- Банки
- Брокери / АЗББ , БАЗБ
- Комисия за финансов надзор
- Гаранционен фонд, НББАЗ
- Асоциации / Съюзи
- Фондация "Проф. д-р. В. Гаврийски"
- Специализирани ВУЗ
- Kурс на БНБ за 23.11.2024 г.
- 1 USD= 1.78419 лв.
- 1 EUR=1.0962 USD
- Валутен калкулатор
Visa Commercial създава наръчник с “Най-добри практически указания” за Мултинационална разплащателна програма
Международната търговска картова програма обхваща множество държави и позволява на дадена компания да обединява и да има достъп до бази данни с направени разходи в целия свят от своя централен офис и съответно да ги анализира по-добре. Наличието на цялостен поглед върху глобаните разходи помага на компаниите да управляват по-добре своите пътни и представителни разходи към доставчиците, така че да подобрят чистата си печалба. Седемдесет и три процента от компаниите в изследването на Visa, което е проведено от Deloitte Consulting, са използвали мултинационални търговски картови данни за договаряне на цени с доставчици, а 18% възнамеряват да използват този метод в бъдеще. Предишни изследвания на Visa посочват, че компаниите, които договарят стойността и обема на разходите си с търговци на пътнически и развлекателни услуги, могат да постигнат отстъпка до 30 %.
Visa Commercial е възложила на Deloitte Consulting да проведе изследване, което да покаже как компаниите използват с успех международни картови програми, като се доверяват на различни доставчици на карти, включително Visa и други разплащателни компании. Последвалият наръчник с указания, който е базиран на резултатите от изследването, има за цел да служи като източник на примери за средни и големи компании, които проявяват интерес към консолидирането на търговските разплащателни програми в единна мултинационална програма.
“Visa Commercial предлага на международните корпорации интелигентни решения за разплащане, които съдържат данни за плащания, за да осигури необходимата информация, която ще помогне за намаляването на разходите и за взимането на по-задълбочени бизнес решения, особено в сферата на пътните и представителните разходи”, каза Алица Нокс, гравен вицепрезидент, Visa Commercial, Visa International. “Международните корпорации често възприемат плащанията и разплащателните процеси по-скоро като разход за бизнеса, отколкото като сфера за подобрения или начин за генериране на допълнителни приходи.”
“Така например, Visa Corporate, един от търговските продукти на Visa, които удовлетворяват потребностите на съвременния бизнес, позволява на организациите — от средните предприятия до мултинационалните корпорации, да следят и отчитат пътните и представителните разходи, да наблюдават таксите на търговците, да определят предварително лимити на разходите на отделните служители според бюджетните прогнози, и да осъществяват по-голям контрол върху паричните потоци. Заедно с банките членове на Visa, ние ще работим за предоставянето на българските компании решенията, от които те се нуждаят в ежедневната си дейност„, каза Каталин Крецу, вицепрезидент за Румъния и България, Visa International CEMEA.
Международните пътни разходи на корпорациите се увеличават, а с тях и нуждата им за по-вече прозрачност на плащанията, за да бъде осъществен по-добър контрол. Според данните на проведено наскоро независимо проучване, пътните и представителните разходи ще надхвърлят 400 милиарда щатски долара годишно, като в момента те представляват повече от 10% от общите разходи в някои компании.
Интервюираните компании обхващат различни индустрии, в това число потребителска електроника, отбраната, финансите услуги, производството, нефт и газ и фармацевтиката.
Проучването и свързаният с него наръчник засилват пазарните позиции на Visa и нейното лидерство в сферата на търговските плащания. Наскоро Visa обяви, че стойността на всички покупки и изтеглени суми с разплащателни решения Visa Commercial са достигнали в световен мащаб 317 милиарда щатски долара за четирите тримесечия, приключили в края на юни 2006 г. Това постижение, както и съпровождащият го 24%-годишен ръст доказват, че бизнесът и правителствата използват разплащателни продукти и услуги Visa Commercial по целия свят, за да контролират, наблюдават, отчитат и анализират разходите, свързани с пътуване, развлечение и поръчки.
За Visa Commercial: Решенията за разплащане Visa Commercial - Visa Business, Visa Corporate, Visa Purchasing и Visa Commerce, обединяват начини на разплащане и информация, които водят до създаването на интелигентни решения за разплащане. Те, от своя страна, позволяват на търговските и правителствените организации – независимо от вида и размера им, да намалят разходите, да модернизират оперативните си и разплащателни процеси и да взимат по-задълбочени бизнес решения. Подкрепени от ненадминатата степен на приемане и използване на картите Visa, търговските продукти и услуги на Visa осигуряват цялостен начин за управление на разплащателните процеси, в това число пътни и представителни разходи, разходи за покупки, разпределение на сумите в разплащателната ведомост и информационен мениджмънт.
За Visa:Visa свързва картопритежатели, търговци и финансови институции чрез най-голямата мрежа в света за електронни разплащания. Продуктите на Visa позволяват на търговците и купувачите да участват в търговската дейност с лекота и увереност, както в материалния, така и във виртуалния свят. Visa се е ангажирала с постоянното развитите и разрастване на системите за електронно разплащане, създадени с цел задоволяване нуждите на всички пряко заинтересувани страни и подпомагане на икономическия растеж.
В момента в света с продукти на Visa се харчат 4 трилиона щатски долара годишно. Visa се приема в повече от 24 милиона обекти по света и 1 милион АТМи.
|
Екипът на Zastrahovatel.com ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения и коментари, съдържащи нецензурни квалификации.
"Капиталовите системи: Ролята им за решаването на пенсионния "
Българската асоциация на дружествата за допълнител, "Строители на съвременното българско застраховане"
Петър Андасаров, 2007 "Презастраховане"
Проф. д-р Велеслав Гаврийски , |