ЗАД Армеец застрахова участниците в Ариана Аматьорска лига

25.05.2011

ЗАД Армеец застрахова участниците в Националния турнир Ариана Аматьорска Лига, организиран от едноименната пивоварна в партньорство с Българския футболен съюз. За най-коректните участници на терена застрахователят връчва специална награда за феърплей.

На 13 май т.г. в гр. Стара Загора стартира второто издание на надпреварата, която през летните месеци ще привлече хиляди любители на футболната игра. В периода май-септември ще се проведат 15 събития в 9 града в цялата страна. Очаква се в надпреварата да се включат над 10 000 участника, разпределени в повече от 1000 отбора. С директни елиминации ще бъдат определени регионалните победители, а в началото на септември крайният победител в турнира ще срещне шампиона на България по футбол на големия финал във Варна.

В първия кръг на турнира в Стара Загора се включиха 861 участници. Състезанието приключи на 15-ти май с победител Ел Галактикос, а наградата на Армеец за феърплей заслужи Росен Тонев от отбора на Железник.