Висшето училище по застраховане и финанси стартира магистърска програма „Корпоративна социална отговорност”

09.12.2011
Висшето училище по застраховане и финанси стартира магистърска програма „Корпоративна социална отговорност”

Висшето училище по застраховане и финанси, Българската мрежа на Глобалния договор на ООН, Intertek Academy® и CSR Bulgaria стартират магистърска програма по „Корпоративна социална отговорност (финансов мениджмънт)”

 

 

Ще се търсят подготвени специалисти по Корпоративна социална отговорност през следващите години

 

Констатацията е на експерти от Българската асоциация за управление и развитие на човешките ресурси

Нова магистратура Корпоративна социална отговорност (финансов мениджмънт) стартира и в България

 

„През следващите години все повече и повече ще се търсят специалисти по корпоративна социална отговорност. Да бъдат отговорни е наболяло бизнес изискване към компаниите, а далеч не препоръчителна инициатива както беше допреди няколко години. От добре подготвени експерти в тази област ще има нужда всяка компания, която се ориентира към управлението на социалната отговорност на ниво бизнес стратегия и бизнес процеси, а не само на ниво благотворителност или маркетинг”, коментира Светла Стоева, председател на Управителния съвет на Българската асоциация за управление и развитие на човешките ресурси (БАУРЧР).

 

Новата специалност вече стартира и в България с магистърска програма по „Корпоративна социална отговорност (финансов мениджмънт)”. Програмата е по инициатива и с подкрепата на Българската мрежа на Глобалния договор на ООН, Intertek Academy® и CSR Bulgaria и предлага прием за април 2012 г. към Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ).

 

„Ще подготвяме специалисти, които да знаят как да направят компаниите си финансово успешни и едновременно с това отговорни към средата, в която работят, както и към обществото като цяло. И дори обратното – как да правят пари от това, че са грижовни и отговорни. Това не само не е мит, но е и задължение. Ще даваме на студентите практическа насоченост, но и стабилни теоретични познания”, разказа Детелина Смилкова, вицепрезидент на Висшето училище по застраховане и финанси.

 

В рамките на програмата студентите ще могат да получат специфични знания в малко познати области като зелено счетоводство, управление на риска чрез корпоративна социална отговорност, корпоративно управление.

 

Лекторският състав е изграден от представители на академичната общност в България, от различни университети – Софийски университет "Свети Климент Охридски", Университет за национално и световно стопанство, Нов български университет, Висшето училище по застраховане и финанси, както и от представители на институции и водещи организации като Министерството на труда и социалната политика, Българската мрежа на Глобалния договор на ООН, Intertek Academy®, Българската специализирана мрежа за корпоративна социална отговорност - CSR Bulgaria и др.

 

Първите студенти по програмата започват обучението си през април 2012 г. Бъдещите магистри ще се докоснат до опита на водещи мениджъри от големи компании в България, както и до международно know-how от гост лектори от Европа, специалисти в областта.

 

Успешно завършилите програмата студенти получават диплома за завършена магистърска степен по специалността „Корпоративна социална отговорност (финансов мениджмънт)” от Висшето училище по застраховане и финанси, както и сертификат за одитор/оценител на системи за корпоративна социална отговорност от Intertek Academy®. 

 

 

Висше училище по застраховане и финанси

Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) е първото в България частно специализирано висше училище в областта на застраховането, социалното осигуряване, финансите, счетоводството, финансовия мениджмънт и маркетинг. Висшето училище по застраховане и финанси предлага обучение на високо равнище, съизмеримо с водещи университети от Европа и САЩ. Мисията на ВУЗФ е да подготвя висококвалифицирани специалисти в областта на икономиката и да развива икономическата наука в съответствие с потребностите на съвременната практика. 90% от завършилите започват работа по придобитата специалност в банки, застрахователни, осигурителни и търговски дружества.




 
Застрахователна библиотека
Полезни връзки
orange_li
"Управление на риска"
Христо Драганов, 2003
orange_li
"Основи на презастраховането"
Радослав Габровски, 1998
orange_li
"Застраховането в България"
доц. д-р Алекси Тасев , 2012