“Берое” 2001 се пребори за Купа “Дженерали”

07.06.2013

Вторият турнир за купа Дженерали, част от националната програма „Децата и футбола”, се проведе на 4ти и 5ти юни в Стара Загора на изкуствения терен на стадион  “Берое”.
Надпреварата с генерален спонсор Дженерали България беше организирана от Община Стара Загора, Асоциацията на българските футболисти и ОС на БФС и се проведе под патронажа на кмета на града Живко Тодоров. В турнира взеха участие 8 отбора, разпределени в две групи.
След изключитено емоционална игра децата на “Берое”, родени през 2001 година спечелиха турнира и грабнаха купа “Дженерали”.
Наградите връчиха Ивайло Йосифов – Главен изпълнителен директор на Дженерали България, генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев, представители на Община Стара Загора и изтъкнати български футболисти от близкото минало.
Георги Петров от “Берое” 2001 спечели приза за голмайстор с 6 попадения и извоюва наградата за най-добър състезател. Неговият съотборник Стоян Иванов бе избран за най-добър полузащитник. Наставникът на победителите Тодор Станев бе избран за най-добър треньор. Християн Тонев от “Берое” 2002 бе отличен за най-добър защитник.
Всички  участници от 8те отбора получиха пълна футболна екипировка и футболни топки. „Най-голямата награда за нас е ентусиазма и радостта в очите на тези малки футболисти. Благодарим им за удоволствието, което ни доставиха” с тези думи Ивайло Йосифов закри турнира и обяви следващия, който ще се проведе във Варна на 12 и 13 юни.