“Лев Инс“ подкрепи най-мащабното автомобилно състезание - „Писта Русе”

27.05.2015

Застрахователна компания „Лев Инс“ подкрепи най-мащабното събитие за любителите на високите скорости- Националния шампионат по автомобилизъм на затворен маршрут –„Писта Русе”. Състезанието се проведе на 16 и 17 май и бе открито от кмета на Община Русе Пламен Стоилов.
Почти 40 години „Писта Русе” заема значимо място в спортния календар на дунавския град и е важно събитие за автомобилния спорт в България. Състезанието се посещава от почти 30 000 зрители, любители на високите скорости, а тази година участие взеха 32 пилоти от страната.
След официалното откриване на шампионата, състезателите бяха качени на движеща се платформа, която обиколи трасето. Пред нея се движеше модерната пилотска кола на Росен Даскалов, управлавана от него, а навигатор стана градоначалникът на Русе. Автомобилът SIN R1 RS, който бе представен за първи път, стана една от най-големите атракции тази година.
Минути след това бе даден старта на ралито. Победител в най-мощния клас "Макси"на третия кръг от националния шампионат по автомобилизъм, стана Пламен Камбуров с "Мицубиши Лансер". Втори се нареди Ивайло Христов с "ВАЗ 2105", а трети остана Атанас Божилов с "Хонда Сивик". Константин Маршавелов отпадна в първия манш, след като автомобилът му получи технически проблем. В най-масовия клас "Спорт" победител е Слави Рупчев с "ВАЗ 2105", а в клас "Туринг" - Станислав Паришков с "Опел Кадет". Дължината на една обиколка на "Писта Русе" е 2700 метра. По време на паузите феновете на мотоспорта имаха възможността да покарат картинг на изградената открита картинг писта. Освен нея, в програмата беше включено дрифт шоу и мотоциклетен парад, с участие на русенския мото клуб „The Thunders MC“.