Евроинс подкрепя Държавно първенство по триатлон - Русе 2015 г.

10.07.2015

На 5 юли 2015 на Гребната база в русенското село Николово се проведе Държавното първенство по триатлон - основна дистанция. Състезанието, което протече при отлични условия, бе организирано от Българска федерация триатлон съвместно с Община Русе, Спортен клуб по триатлон Далян - Русе и спортен клуб по кану-каяк Локомотив – Русе и с подкрепата на „ЗД Евроинс” АД. Общо 115 триатлети от цялата страна мереха сили във водите на русенския гребен канал, както и по трасето около канала. Специален гост на първенството бе и кметът на Община Русе - г-н Пламен Стоилов, който проследи лично стартовете в отделните възрастови групи.

Първи при мъжете се класира Александър Сръндев от спортен клуб София. Той премина дистанцията от 750 метра плуване, 20 км. колоездене и 5 км. бягане за времето от 1 час 5 минути 43 секунди. Негов подгласник стана Евгени Василев също от спортен клуб София, който спря хронометъра на 1 час 10 минути и 36 секунди, а 12 секунди по-късно финишира и неговият съотборник Мартин Мургин с което си заслужи бронзовото отличие.

Шампионка при жените стана Христина Стойнева от спортен клуб София. Тя регистрира време от 1 час 11 минути и 52 секунди. Втора се класира Александра Ливадкина от СК Триекстрийм - Пловдив с време от 1 час 38 минути и 12 секунди. Третата участничка при жените - Даниела Камбурова от Триекстрийм - Пловдив бе дисквалифицирана.