Отборът на „Лев Инс“ вдигна купата и на Лига България

26.04.2017

Тимът на „Лев Инс“ за пореден път триумфира на футболното игрище. След редица победи на родните терени, отборът ни по минифутбол завоюва и купата от турнира на „Лига България“. С тази победа момчетата от „Лев Инс“ си гарантираха участие в европейския шампионат в Марибор.

Финалите от турнира по минифутбол се проведоха в Ботевград в неделя. Отборът на „Лев Инс“ се изправи срещу VipDent Пловдив в спор за първото място. Още в първата минута Димитър Александров от „Лев Инс“ откри резултата с точно попадение в противниковата врата, а до края на полувремето резултатът бе 5:2 за нашия отбор. През втората част на играта „Лев Инс“ запазиха своята преднина и срещата приключи с 5:4.

След категоричната победа, на терена настана истинска еуфория, отборът – първенец гръмна шампанско и вдигна високо огромната купа пред стотиците присъстващи на стадиона в Ботевград. Лично зам.-кметът на града Румен Христов награди победителите и пожела на „Лев Инс“ - да представят България и на международните терени.