ВУЗФ отчете 3750 реализирани студенти за 15-ия си рожден ден

29.07.2017


Ръководството на висшето училище отбеляза празника със специална конференция



Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) отбеляза своя 15-и рожден ден със специално събитие „15 за следващите 15. Кой ще успява през следващите 15 г. и защо?“, което се проведе на 21 юни т.г. в столицата. Просторната зала в „София хотел Балкан“ се оказа тясна за многобройните официални гости, партньори, преподаватели, студенти, медии и приятели, дошли да почетат празника. 


Форумът бе открит от доц. д-р Григорий Вазов, президент и ректор на учебното заведение.


Празничното събитие бе уважено от вицепремиера по икономическата и демографската политика Валери Симеонов. Преди панелната дискусия бяха прочетени десетки поздравителни адреси до ръководството на ВУЗ-а.


Генерални спонсори на събитието бяха две застрахователни компании - „ОЗК-Застраховане“ и ДЗИ. Застрахователно присъствие имаше и сред основните спонсори - в лицето на „Булстрад ВИГ“ и „Булстрад Живот ВИГ“.


От името на „ОЗК-Застраховане“ поздравителен адрес до ректора на ВУЗФ доц. д-р Григорий Вазов поднесоха изпълнителните директори на компанията - Александър Личев и Румен Димитров. „За тези 15 години Висшето училище по застраховане и финанси се превърна в емблематично място, в което студентите получават най-доброто образование. През всички тези години вашият университет работи усилено върху личностното развитие на студентите и изграждането им като едни от най-добрите специалисти“, се казва в поздравителния адрес. Александър Личев и Румен Димитров подчертаха, че в основата на засиления интерес на стотиците млади хора да получават своето образование именно във Висшето училище по застраховане и финанси са обвързаността на образователния процес с потребностите на бизнеса и пазара на труда. „Високите критерии, които отстоявате във вашата работа, утвърждават Висшето училище по застраховане и финанси като безспорен и уважаван център за подготовка на висококвалифицирани и конкурентоспособни специалисти, както и средище на богата научна дейност“, посочиха още те. Изпълнителните директори на застрахователното дружество пожелаха на преподавателите във ВУЗФ да продължават да бъдат неизчерпаемият източник на мъдрост и авторитет за своите възпитаници, защото техните студенти се реализират успешно в бъдеще и прославят името на България. „Продължавайте със същата любов да предавате вашите знания, опит и мъдрост на студентите ви! Вие сте тези, които възпитавате в нашите деца онези добродетели, благодарение на които българският дух и народност се съхраняват“, се казва още в поздравителния адрес. „Дерзайте и смело вървете по пътя, по който сте поели! Бъдете упорити, не спирайте да четете и да се усъвършенствате, за да имате самочувствието и увереността на личности, отговарящи на европейските стандарти!“, пожелаха Александър Личев и Румен Димитров на студентите на ВУЗ-а. „Убедени сме, че всички вие и занапред ще продължавате със същия труд и всеотдайност да утвърждавате и развивате Висшето училище по застраховане и финанси!“, заявяват още изпълнителните директори на ЗАД „ОЗК-Застраховане“ в поздравителния адрес.


Вицепрезидентът Детелина Смилкова говори по темата за бъдещето и за това кой ще успява през следващите 15 години. В словото си тя обърна внимание, че във ВУЗФ бъдещето се случва сега, че промените се правят „в движение“, за да се отговори на динамиката на съвремието, а студентите придобиват знания наравно с колегите си от най-престижните ВУЗ-ове по света.


Програмата за събитието бе организирана в три панела.


Първият панел бе посветен на връзката бизнес - образование и изследвания.


Участници в него бяха младата генерация доценти във ВУЗ-а: доц. д-р Даниела Колева, доц. д-р Юлия Добрева, доц. д-р Станислав Димитров, доц. д-р Жельо Христозов, доц. д-р Али Вейсел и доц. д-р Виржиния Желязкова - заместник-ректор по учебната дейност и качеството. Те разказаха за модерното учебно съдържание и новостите в преподаваните дисциплини, с което ВУЗФ е лидер в бизнес образованието в България. Панелистите подчертаха, че връзката на образованието с работещия бизнес формира двустранна полза. От една страна, бъдещите висшисти усвояват теорията и практиката заедно и излизат подготвени за реалния бизнес, а от друга - работещият бизнес вижда потребностите на младото поколение и се адаптира към нуждите на бъдещето.


Вторият панел бе насочен към лидерството и дигиталната трансформация.


Идеята на организаторите бе ВУЗФ да бъде показано през погледа на партньорските организации. Участници в тази дискусия бяха: гл. ас. д-р Радостин Вазов - изпълнителен директор на ВУЗФ; проф. д.ик.н. инж. Николай Михайлов - председател на Надзорния съвет на „Трейс Груп Холд“ АД; Росица Тонева, директор „Управление на човешкия капитал“, Fibank; Коста Чолаков - председател на УС и главен изпълнителен директор на ДЗИ; доц. д-р Наталия Футекова - управляващ съдружник ERP, България; Милин Джалалиев - управляващ директор на Saatchi & Saatchi, България; Лора Крумова и Галя Щърбева - създатели на Медийна академия „Българион“. Те разказаха за опита си при създаването на успешни магистърски програми с бизнеса,  разкривайки и някои от най-новите проекти.


Третият панел бе посветен на дискусията какво дава и как променя ВУЗФ. Участници в завършващата дискусия бяха днешните студенти и докторанти на ВУЗ-а. Идеята бе 15-те години изграждане и развитие на висшето училище да бъдат показани през очите на  студенти, докторанти и алумни общността. Участници в дискусията бяха: София Вълчева, бакалавър І курс, „Бизнес психология и човешки ресурси“; Емилияна Китанова, магистърска програма „Журналистика, продуцентство и финанси”, редактор отдел „Продукция“ в Нова ТВ; Снежина Йотинска, кандидат-докторант, докторска програма „Финанси, застраховане и осигуряване“; Димитър Вучев, главен редактор на Bloomberg TV Bulgaria, alumni, ВУЗФ. Модератор на дискусията бе доц. д-р Евгени Евгениев - заместник-ректор по европейски проекти и продължаващо обучение. 


На своя рожден ден висшето учебно заведение се похвали със 7 успешни съвместни бакалавърски и магистърски програми с Университета в Шефилд; 18 магистърски програми в партньорство с бизнеса; 3750 реализирани студенти (от тях над 30 души са в бордове на компании, 35% заемат позиции в средния мениджмънт, над 20% са във висшия мениджмънт); 630 ученици, преминали обучение в академията за новите бизнес лидери на ВУЗФ.


Празничното събитие завърши с коктейл с много награди.


 


 


Визитка


Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) е частнa образователна институция, основана през 2002 г. В училището се обучават  студенти в бакалавърска и магистърска степен по специалности от професионалното направление „Икономика“. По част от специалностите в двете образователно-квалификационни степени обучението се осъществява съвместно с университета в Шефилд и в партньорство с Института за предприемачи на Сиско, Интертек, Българската мрежа на Глобалния договор на ООН и Медийната академия „Българион“.


Висшето училище има институционална акредитация от Акредитационния съвет на  Националната агенция за оценяване и акредитация (НАОА) и програмна акредитация на професионалното направление „Икономика“, както и на докторските програми „Финанси, застраховане и осигуряване“ и „Счетоводство, контрол и анализ“. ВУЗ-ът има и международна акредитация от Британската акредитационна комисия. Училището е внедрило вътрешна система за управление на качеството в съответствие с изискванията на международните стандарти ISO 9001:2008, ISO 9004:2009  и ISO/IWA 2:2007 и на европейските стандарти и указания за вътрешно осигуряване на качеството на висшите училища. Системата е сертифицирана от „Муди интернешънъл“, ресертифицирана от същата организация и потвърдена от Интертек, водеща международна компания за одит на системи за управление на качеството, към която се присъедини „Муди интернешънъл“.


Мисията на висшето училище е да подготвя висококвалифицирани специалисти с висше образование в областта на икономиката, като се равнява по най-добрите образци и практики в образователното дело в страните от Европа и света и прилага съвременни методи за теоретична и практическа подготовка на студентите и адаптацията им в практиката; да развива икономическата и финансовата наука в съответствие с потребностите на съвременната практика и да повишава нейната конкурентоспособност, като се дава приоритет на иновационните изследвания и на съвместните изследвания с водещи университети и изследователски институти в Европа и света за подпомагане формирането на икономическата и финансовата политика на България и Европейския съюз.


Основната стратегическа цел на висшето училище е да осигурява високо качество на осъществяваните в него дейности и да гарантира утвърждаването на висок морал у студентите, преподавателите и служителите в училището. За постигането на тази цел висшето училище си е поставило конкретни стратегически цели и задачи за развитието на образователната дейност, научноизследователската дейност, материално-техническата и информационната база и кадровото осигуряване.


 


 


 Албена Алексиева


 


 


 


 





 
Застрахователна библиотека
Полезни връзки
orange_li
"Анализ на дейността на застрахователното дружество"
проф.д.ик.н Христо Драганов, проф.д.ик.н Марин Ней, 1999
orange_li
"Делови решения"
проф. Румен Георгиев, 2006
orange_li
"Презастраховане"
ЯНАКИ АНДРЕЕВ,