Изпълнителен вицепрезидент -"Маркетинг и реклама"
- Застрахователни компании
- Пенсионно и здравноoсигурителни компании/НОИ
- Банки
- Брокери / АЗББ , БАЗБ
- Комисия за финансов надзор
- Гаранционен фонд, НББАЗ
- Асоциации / Съюзи
- Фондация "Проф. д-р. В. Гаврийски"
- Специализирани ВУЗ
- Kурс на БНБ за 25.11.2024 г.
- 1 USD= 1.78419 лв.
- 1 EUR=1.0962 USD
- Валутен калкулатор
В САЩ се отказват от медицинското застраховане заради реформа в здравеопазването
Властите в САЩ може да се откажат от задължителното медицинско застраховане заради предстоящите реформи в системата за здравеопазване в страната. Мнозинството на Демократическата партия в американския Сенат е достигнало до съглашение относно параметрите на промяната в системата на здравеопазването, чиято цел е да бъде осигурен достъп до медицинска помощ за милиони американци, които не разполагат със здравна застраховка, съобщава руският застрахователен портал www.forinsurer.com.
Лидерът на представителите на Демократическата партия в Сената и заемащ длъжността сенатор на щата Невада Хари Рийд е съобщил, че е било взето решение държавата да се откаже от така наречената система public option, при която се създава държавен алтернативен вариант за застраховане на гражданите, които нямат полица.
Няколко седмици комисия от 10 сенатори от Демократическата партия работи над вариантите за замяна на системата public option. Управниците се насочиха към този вариант, след като умерените представители на Демократическата партия изразиха опасенията си за бъдещето на тази система. Така участието на държавата в сферата на застраховането на граждани на САЩ ще се ограничи само до специални програми, такива като Medicare, въпреки че за момента се предлага финансирането за тях да бъде увеличено. Относно самата програма Medicare се предлага действието й да касае хората на възраст над 55 години, като се намали прагът, който в момента е 65 години. Достигналите 55-годишна възраст американци пък ще трябва да доплащат, за да могат да използват програмата.
По-рано се разглеждаше вариантът на законопроект за реформа на здравното осигуряване в САЩ, който предвиждаше на около 30 млн. американски граждани, които нямат здравна застраховка, да бъде осигурявано медицинско обслужване чрез държавна застрахователна компания.
Лидерите на Демократическата партия се надяват до края на годината законопроектът за реформа в здравеопазването на САЩ да бъде приет в сегашния си вариант. След това ще бъде необходим още около един месец, през който двете камари на Конгреса да могат да се договорят за вариант, който ще устройва и двете страни. Едва след това документът ще може да влезе в сила чрез получаването на подписа на американския президент.
|
Екипът на Zastrahovatel.com ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения и коментари, съдържащи нецензурни квалификации.
"Математически методи и модели в животозастраховането и пенси"
Д-р Никола Чолаков, 2003 "Основи на застраховането"
Йото Йотов,
Боян Илиев, 2004 "Общо застраховане - принципи и практика"
Янаки Андреев, 2004 |